2024-08-24. Wzdłuż Kanału Elbląskiego
2024-06-29. Śladami osadnictwa olęderskiego, cz. II
2024-06-15. Śladami osadnictwa olęderskiego
2023-10-19. Pałace Pojezierza Łasińskiego
2023-09-02. Z PTTK przez Barcję i Natangię
Kościół ryglowy pw. św. Michała Archanioła w Uzarzewie z cmentarzem, Skansen Miniatur w Pobiedziskach, wiatraki z Lednogóry, Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach, Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy i Ostrów Lednicki z przeprawą promową.
Uzarzewo- kościół ryglowy pw. św. Michała Archanioła w Uzarzewie
Zbudowany w 1749 roku w miejscu drewnianego poprzednika. Wieża dobudowana w roku 1868, zakrystia i kaplica pochodzą z roku 1900. Na otaczającym kościół cmentarzu znajdują się między innymi grobowce rodzin: Brodowskich, Frąckowiaków i Waligórskich, obelisk Lipskich i rzeźba "Pielgrzym".
Pobiedziska- park miniatur
Wzorowany na holenderskim parku Madurodam jest jednym z najstarszych tego typu obiektów w Polsce powstałym w 1998 roku. Obiekty wykonane są w skali 1:20. Obejrzeć możemy tu kilkadziesiąt budowli znajdujących się na Szlaku Piastowskim miast Wielkopolski.
Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach z wiatrakami w Lednogórze
Oficjalne otwarcia Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach nastąpiło 01.06.1982 roku. W muzeum zwiedzić można między innymi całe zagrody z wyposażeniem (domy, stodoły, budynki inwentarskie), zagrodę olęderską, domy podcieniowe, drewniany kościół i kaplicę, kopię dworu z folwarkiem, trzy wiatraki (koźlak, paltrak i holender), młyn wodny i aleją wierzbową. W Lednogórze, przy granicy z wsią Moraczewo znajduje się mała ekspozycja Wielkopolskiego Parku Etnograficznego. Trzy wiatraki koźlaki z XIX wieku zlokalizowane są przy drodze nr 5. Zostały przeniesione z okolic Wrześni i Poznania. W pobliżu wiatraków zlokalizowana jest zagroda z domem podcieniowym. Cały teren był nieudostępniony do zwiedzania.
Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy i Ostrów Lednicki z przeprawą promową
Muzeum powstało w 1969 r. i składa się z wielu oddziałów. Jednym z nich jest Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach. Najważniejszą częścią ekspozycji są pozostałości grodu pierwszych Piastów z okresu wczesnego średniowiecza. To tutaj Mieszko I wzniósł świątynię i palatium, a całość otoczył murem obronnym. Ostrów Lednicki, czyli wyspa na Lednicy, należał do ważniejszych punktów obronnych Polski. Wyspę łączyły dwa drewniane mosty: w kierunku Poznania i Gniezna. Przypuszcza się, że na wyspie tej w roku 966 miał miejsce chrzest Mieszka I i jego podwładnych. Na wyspie znajduje się również stanowisko archeologiczne.